Od przyszłego roku nowe elektroniczne legitymacje dla uczniów i studentów

nowe elektroniczne legitymacje dla uczniów i studentów
nowe elektroniczne legitymacje dla uczniów i studentów

Od 2018 r. w Polsce będzie możliwe korzystanie z legitymacji uczniowskich i studenckich za pośrednictwem internetu. Wprowadzone mają być również cyfrowe karty miejskie oraz legitymacje emerytów i rencistów.

 

Na czwartkowej konferencji prasowej Premier Beata Szydło spotkała się z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską w ramach przeglądu resortów. Podczas konferencji prasowej minister cyfryzacji przedstawiła priorytety resortu na najbliższe miesiące.

 

Jednym z przedstawionych planów jest cyfryzacja legitymacji dla uczniów i studentów. Oprócz tego za pomocą internetu będziemy mieli możliwość zgłoszenia zgubienia dokumentu, uzyskania odpisu aktu stanu cywilnego, zgłoszenia zbycia pojazdu, wydania prawa jazdy czy rejestracji narodzin dziecka.

 

Ale to nie wszystko. Elektroniczny wniosek o 500 plus bedzie znacznie prostszy i bardziej przyjazny, oparty na oświadczeniach, a nie zaświadczeniach/

 

Wszystkie te usługi mają być wdrożone w 2018 r. na zintegrowanych stronach internetowych ministerstw wraz z elektronicznym dowodem osobistym, prawem jazdy i dowodami rejestracyjnymi pojazdów.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.