Od poniedziałku latamy do Tel Awiwu. Rekordowy dzień na lubelskim lotnisku

19388505 1460841540661942 363660993454201869 o

W poniedziałek pierwsi pasażerowie odlecieli z Lublina do Tel Awiwu. Loty do Izraela będą realizowane przez dwóch przewoźników – LOT i Wizz Air.

 

Poniedziałek na lubelskim lotnisku był wyjątkowy. Pierwszym powodem jakim Port Lotniczy Lublin może się pochwalić to ilość operacji lotniczych. Tego dnia na tablicy rozkładów pojawiło się 15 operacji lotniczych – Takiego dnia w historii naszego portu jeszcze nie było – przyznaje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

 

Kolejnym powodem jest inauguracja lotów do Tel Awiwu. Pierwszy lot realizowany przez Polskie Linie Lotnicze LOT z Lublina do Izraela odleciał z 15-minutowym opóźnieniem, czyli o godz. 6:25 (planowany 6:10). Samolot zabrał na pokład 127 pasażerów. To zadowalający wynik, ponieważ maszyna może zabrać łącznie 187 osób.

 

Tego samego dnia, bo o godz. 17:05 z Lublina do Tel Awiwu odleciał kolejny samolot. Tym razem węgierskich linii WizzAir.

 

Obie firmy do Izraela będą latać po dwa razy w tygodniu. Samoloty LOT-u będą odlatywały do Tel Awiwu w poniedziałki (6:10) oraz czwartki (5:00). W drugą stronę można będzie polecieć w środy i niedziele o godz. 21:30. Natomiast Wizz Air do Izraela będzie leciał w poniedziałki i piątki (17:05). Powrót do Lublina zaplanowano na te same dni o godz. 22:20. Wyjątkami będą 7 lipca, 4 sierpnia oraz 8 września, kiedy loty się nie odbędą.

 

W systemie rezerwacyjnym przewoźnika Wizz Air najtańsze bilety na lot z Lublina i z powrotem kosztują łącznie 418 zł. W przypadku połączeń LOT-u cena wynosi 474 zł.

 

Z lubelskiego lotniska można polecieć już do Tel Awiwu, Barcelony, Liverpoolu, Londynu, Monachium, Sztokholmu, Dublinu, Doncaster Sheffield, Oslo, Herkalionu i Burgas. W sierpniu WizzAir uruchomi loty do Kijowa, a w grudniu Small Planet do Werony.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.