Od poniedziałku bez maseczek w trolejbusach i autobusach

Autobus na linii nr 13
Autobus na linii nr 13 | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku 28 marca pasażerowie komunikacji miejskiej nie będą musieli zakrywać ust i nosa. – Niemniej w celu minimalizacji zagrożenia w dalszym ciągu zalecamy noszenie maseczek – apeluje ZTM Lublin.

Do autobusu bez maseczki

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o znoszeniu kolejnych obostrzeń. Wśród nich znalazło się m.in. zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeniach publicznych. Tym samym maseczki nie będą już obowiązywać w pojazdach komunikacji miejskiej.

„Zgodnie z zapowiedzią władz centralnych od 28 marca 2022 r. zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej. Niemniej w celu minimalizacji zagrożenia w dalszym ciągu zalecamy noszenie maseczek w autobusach i trolejbusach” – pisze ZTM Lublin w komunikacie do pasażerów.

I dodaje, że w dalszym ciągu wszyscy przewoźnicy świadczący usługi przewozu na zlecenie ZTM w Lublinie (MPK Lublin, IREX i Lubelskie Linie Autobusowe) będą dezynfekować swoje pojazdy, ze szczególnym uwzględnieniem poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.