Od piątku nowa strefa płatnego parkowania. Będzie drożej! [MAPA]

Strefa płatnego parkowania w Lublinie | fot. lublin.eu

Od piątku zacznie obowiązywać nowa strefa płatnego parkowania. Będzie poszerzona i podzielona na dwa obszary zróżnicowane pod względem opłat. Sprawdźcie co się zmieni.

Dziś ostatni dzień taniego parkowania. Od jutra to się zmieni. Strefa płatnego parkowania znacznie się rozrośnie i ceny za parkowanie wzrosną.

Jeszcze dziś na ulicach Lublina będziemy mogli dostrzec pracowników wymieniających parkomaty i wyznaczających nowe miejsca parkingowe malując białe linie na ulicach i chodnikach. System zacznie działać w piątek od godziny 8 rano.

Strefa parkowania zostanie podzielona na dwie strefy: centralną i zewnętrzną. Dzisiejsza strefa stanie się podstrefą A opłata za pierwszą godzinę parkowania wyniesie 3 zł, zaś pierwsza godzina w nowej podstrefie B zostaje na poziomie 2 zł.

Podstrefa B będzie opierała się o al. Unii Lubelskiej, rzekę Bystrzycę, al. Piłsudskiego, ul. Lipową, ul. Ofiar Katynia, ul. Obrońców Pokoju, ul. Akademicką,ul. Łopacińskiego, al. Racławickie, al. Długosza, ul. Leszczyńskiego, ul. Czechowską, ul. Lubomelską i al. Solidarności.

Podstrefa A została oznaczona kolorem czerwonym, natomiast podstrefa B – zielonym.

strefa płatnego parkowania lublin 2016

Zapłacimy też kartą

Wszystkie parkomaty zostaną do jutra wymienione. Nowością jest klawiatura, na której będziemy musieli wprowadzić numery rejestracyjne pojazdu, na który zostanie wystawiony bilet. Urządzenie umożliwi również opłacenie biletu poprzez kartę.

Minimalny czas, na jaki możemy wykupić w parkomacie bilet to 16 minut. Parkując w podstrefie A trzeba mieć przygotowane 80 groszy. W podstrefie B wystarczy już 50 groszy.

Ilość miejsc

W nowej strefie płatnego parkowania znajdzie się ok. 2,5 tys. miejsc. Na dzień dzisiejszy jest ich ok. 1,7 tys. Liczba parkomatów zwiększy się z 90 do 150, a kontrolerów z 7 do 11.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.