Od kiedy będą otwarte orliki w Lublinie? Czy można korzystać z boisk sportowych przy szkołach?

boisko orlik piłka nożna piłkarz piłka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od dziś wszystkie kompleksy boisk typu orlik zlokalizowane na terenie Lublina ponownie zostaną otwarte. Czego nie można, a co można robić od dziś na boiskach? Zmiany w sporcie 4.05.2020.

Mieszkańcy Lublina będą mogli korzystać z orlików od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-21.00, z uwzględnieniem godzin dla klubów sportowych, oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00-21.00.

Obiekty będą funkcjonować w oparciu o zasady określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a także wytyczne Ministerstwa Sportu.

Otwarte boiska i orliki. Co można od poniedziałku 4.05 – zmiany w sporcie. Czego nie można, a co można robić od dziś na boiskach?

Zasady korzystania z obiektów:

• Obowiązuje ograniczenie ilości osób korzystających z obiektu. W ramach kompleksu boisk orlik dostępne są dla użytkowników dwa boiska (do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne). W tym samym czasie na każdym z boisk może jednocześnie przebywać nie więcej niż 6 osób i 1 trener. Limit dotyczy jedynie osób korzystających z obiektu. Nie dotyczy on osób niezbędnych do jego obsługi.

• Liczba osób korzystających z obiektu lub sprzętu będzie na bieżąco weryfikowana.

• Na obiektach nie ma możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego, poza toaletą.

• Osobom korzystającym z obiektów zapewnione zostaną środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Przebywając na obiekcie, nie ma obowiązku zakrywania twarzy (dotyczy to osób uprawiających sport i osoby prowadzącej zajęcia). Należy pamiętać o obowiązku zasłaniania twarzy podczas przemieszczania się na teren obiektu.

• Po każdym użyciu i każdej grupie korzystających odbywać się będzie dezynfekcja urządzeń i sprzętu sportowego. Dezynfekcji podlegają przede wszystkim przedmioty mające bezpośredni kontakt z osobami, które go użytkują. Animatorzy dezynfekują bramki, kosze, ale nie wydają „osobistego” sprzętu sportowego np. piłki. Każdy uczestnik musi przyjść ze swoim sprzętem.

• Obowiązują ograniczenia kontaktu pomiędzy grupami korzystających.

Nad przestrzeganiem powyższych zasad czuwać będzie animator obiektu. Możliwość udostępnienia otwartych obiektów sportowych nie jest ograniczona limitem wieku, należy jednak pamiętać, że zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami dziecko w wieku do 13 lat może dotrzeć na obiekt tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej. Opiekun nie bierze udziału w zajęciach i nie jest liczony do powyższych limitów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.