Od kiedy będą mogły być organizowane wesela? Co z majowymi terminami?

ślub wesele para młoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kiedy wrócą wesela w 2021 roku? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wiele par, które w najbliższym czasie planują organizację wesela. O prawdopodobnym terminie powrotu wesel mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wesela maj czerwiec 2021

Organizacja wesel w 2021 roku to temat, którym są zainteresowane tysiące par, planujących w najbliższym czasie ślub i wesele. Kiedy będzie można organizować wesela? O to został zapytany minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek w RMF FM.

Czy w maju branża weselna zostanie odmrożona?

„Priorytetem jest przywracanie edukacji, co będziemy wykonywali w pierwszej kolejności” – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w Porannej rozmowie w RMF FM.

„Jeśli myślimy o perspektywie majowej, to jeżeli utrzymałyby się trendy dotyczące spadku liczby zachorowań i poprawiła sytuacja w szpitalach, to myślę, że maj to rzeczywiście daje lepszą perspektywę na odmrażanie gospodarki” – przyznał Niedzielski, dodając, że na korzyść maja przemawiają masowe szczepienia przeciw Covid-19.

Szef resortu zdrowia zapowiedział, że najprawdopodobniej znoszenie obowiązujących do 18 kwietnia obostrzeń będzie przebiegało regionami. Oznaczać może to, że organizacja wesel w maju lub czerwcu może być możliwa prawdopodobnie dla regionów, w których sytuacja epidemiczna będzie łagodniejsza.

Należy się też spodziewać powrotu limitu gości, które obowiązywały w ubiegłym roku podczas organizacji wesel i innych uroczystości.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.