Od jutra w Lublinie wracają rowery miejskie. Co się zmieni?

LRM lubelski rower miejski rowery miejskie nextbike
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dobra wiadomość dla mieszkańców. W środę Lublin odblokuje system Lubelskiego Roweru Miejskiego. Stacje i rowery będą dezynfekowane.

Z Lubelskiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać od 6 maja

W środę (6 maja) Lubelski Rower Miejski ponownie zostanie udostępniony mieszkańcom. Wypożyczanie rowerów będzie możliwe na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. W tym roku mieszkańcy mogą korzystać z 91 stacji i 891 rowerów.

„Operator Lubelskiego Roweru Miejskiego jest zobowiązany do przeprowadzania systematycznych dezynfekcji rowerów i terminali oraz informowania o zasadach bezpiecznego korzystania z systemu roweru miejskiego” – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

Rowery można wypożyczyć bez konieczności używania terminala poprzez aplikację mobilną. Zalecamy wykorzystanie rękawiczek i dezynfekowanie kierownicy oraz siodełka przed skorzystaniem z roweru.

Przypominamy, że do 15 maja trwają konsultacje społeczne funkcjonowania systemu roweru miejskiego w kolejnych latach. Czytaj dalej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.