Od dziś więcej osób może podróżować w pojazdach komunikacji miejskiej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku 18 maja zmieniła się dopuszczalna liczba pasażerów komunikacji miejskiej. Dzięki temu autobusem lub trolejbusach może jeździć równocześnie więcej osób.

Zgodnie z nowymi przepisami od 18 maja w autobusie lub trolejbusie może jechać tyle osób, ile wynosi 30 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących z zastrzeżeniem, że połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Oznacza to, że jednocześnie w pojeździe 18-metrowym może podróżować 45 osób, zaś do autobusu/trolejbusu o standardowej długości 12 metrów może wejść 30 pasażerów.

„Mamy nadzieję, że obowiązujące od 18 maja zmiany w transporcie publicznym staną się dla mieszkańców Lublina zaproszeniem do ponownego korzystania ze środków transportu miejskiego. Zapewniamy, że pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie. Dezynfekowane są wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej. Szczególna uwaga zwracana jest na te powierzchnie, których najczęściej dotykają pasażerowie – poręcze, kasowniki, biletomaty i siedzenia” – mówi Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

Przypomnijmy, że 4 maja prezydent Lublina zwrócił się z wnioskiem do premiera Mateusza Morawieckiego o złagodzenie obowiązujących limitów w środkach transportu miejskiego. Ponadto, we wspólnym liście z dnia 7 maja, prezesi Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, Polskiego Związku Pracodawców Transportu Publicznego i Unii Metropolii Polskich postulowali o zwiększenie dopuszczalnej liczby pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej oraz wsparcie finansowe dla branży transportu publicznego.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.