Od dziś więcej łóżek w szpitalu tymczasowym. Trafią tu też pacjenci onkologiczni

Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW

122 łóżka dla chorych na covid-19 jest od dziś w szpitalu tymczasowym w Lublinie. 10 z nich to miejsca respiratorowe. Szpital zgodnie z decyzją wojewody uruchomił kolejny moduł.

Więcej łóżek w szpitalu tymczasowym

Szpital tymczasowy zaczął przyjmować pacjentów po przerwie pod koniec września. Szpital miał przygotować 56 łóżek na oddziale wewnętrznym dla chorych z covid-19. Z kolejnymi tygodniami wojewoda wydawał kolejne decyzje dotyczące zwiększenia bazy łóżek dla pacjentów. Powodem jest zwiększenie liczby chorych pacjentów.

Od dziś w szpitalu tymczasowym na Targach Lublin dostępne są 112 łóżka. Ponadto wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał polecenie uruchomienia modułu respiratorowego z dodatkowymi 10 łóżkami. Obecnie w placówce przebywa 100 pacjentów w przedziale wiekowym 19-90 lat.

Zobacz także: Wojewoda lubelski zasponsorował wydanie Kuriera Lubelskiego. Gazeta trafi do 820 tys. gospodarstw

Pacjenci onkologiczni trafią do szpitala tymczasowego

W tym tygodniu, prawdopodobnie 5 listopada, w szpitalu tymczasowym zostanie uruchomiony pododdział onkologii, na który będą przyjmowani pacjenci onkologiczni zakażeni koronawirusem. Opieką nad tymi pacjentami będą sprawować lekarze z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dostępnych będzie tu 28 łóżek.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dajcie spokój onkologicznym bo to tragedia dla nich i dla ich rodzin i leczcie ich w normalnych szpitalach. Oni potrzebują specjalistycznego sprzętu i leczenia a nie polowego łóżka…!
    To covidowych dać na tymczasowy a nie zamykać oddziały innych specjalności na rzecz covidowych…

  2. To powiedź to tym, co się nie szczepią i blokują całe szpitale, gdzie nie można leczyć innych chorób niecovidowych! Egoistyczne podejście antyszczepionkowców.