Od dziś sklepy bez godzin dla seniorów. Otwarte galerie handlowe

zakupy kaufland warzywa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od 1 lutego wraz z przywróceniem działalności galerii handlowych, w sklepach nie obowiązują już godziny dla seniora. Nadal nie działają kina i restauracje.

Koniec godzin dla seniorów w sklepach

Od poniedziałku 1 lutego decyzją Rady Ministrów został wprowadzony kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, który dotyczy handlu.

Rozporządzenie w tej sprawie znosi m.in. obowiązujące od 15 października 2020 r. godziny dla seniorów (sklepy spożywcze, drogerie i apteki otwarte w godzinach 10-12 tylko dla osób starszych, powyżej 65. roku życia).

W rozporządzeniu została przywrócona m.in. działalność w obiektach handlowych. Sklepy w galeriach i centrach handlowych muszą działać w ścisłym reżimie sanitarnym. W placówkach handlowych obowiązuje limit klientów:

  • 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2
  • 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2

Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos. Dania nie mogą być spożywane na miejscu, czyli na terenie galerii, ani na ulicy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak zamówię sobie hamburgera w żabce chociażby to nie mogę go zjeść na ulicy?