Od dziś są już Polakami. Wojewoda lubelski wręczył akty nadania obywatelstwa

Wręczenie aktów nadania obywatelstwa w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim

Nowi obywatele pochodzą z Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii. Dziś w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wręczono akty nadania obywatelstwa polskiego.

W czwartek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania obywatelstwa polskiego. Wśród nowych obywateli znalazły się osoby przybyłe na ziemie Polski z Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii.

W wydarzeniu wzięli udział członkowie rodzin oraz przyjaciele osób odbierających obywatelstwo. Są to osoby w większości z polskim pochodzeniem, małżonkowie obywateli polskich oraz studenci.

Niezmiernie się cieszę, że grono obywateli Polski powiększyło się o kolejnych 14 osób” – powiedział Lech Sprawka. Podczas wręczenia nowi obywatele odbierający akty nadania otrzymali egzemplarz Konstytucji RP oraz biało-czerwoną flagę.

Osoby, które otrzymały akty nadania obywatelstwa polskiego będą mogły ubiegać się o otrzymanie polskiego dowodu osobistego, a następnie paszportu oraz cieszyć się przywilejami związanymi z nadaniem polskiego obywatelstwa.

Wręczenie aktów nadania obywatelstwa w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.