Od dziś obowiązują godziny dla seniorów w sklepach. Jakie godziny dla seniorów?

biedronka sklep zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od dziś wracają godziny dla seniorów. Dotyczą one osób powyżej 60. roku życia i mają zastosowanie w godz. od 10 do 12 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie.

Godziny dla seniorów – w jakich godzinach, od kiedy?

Godziny dla seniorów to dedykowany czas na zrobienie zakupów dla osób powyżej 60. roku życia w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach. W tego rodzaju obiektach od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–12.00 obsługiwane mogą być wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. W tym czasie inni klienci nie będą wpuszczani do obiektów handlowych i obsługiwani.

„Musimy mieć świadomość, że reguły, które wyznaczamy są wskazówkami i zaleceniami, które powinny być przestrzegane przez seniorów – to może ocalić życie.” – mówił premier. Podkreślił też, że w ramach solidarności międzypokoleniowej, przestrzegając zasad, chronimy zdrowie i życie seniorów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.