Od dziś na terenie województwa lubelskiego obowiązuje drugi stopień alarmowy BRAVO

21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej
21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej | fot. 18 Dywizja Zmechanizowana

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego drugi stopień alarmowy BRAVO. Ma to związek z atakiem Rosji na Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy polsko-ukraińskiej.

Stopień alarmowy BRAVO

Stopień BRAVO to drugi z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Drugi stopień alarmowy można wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 28 lutego 2022 r. od godz. 23:59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23:59).

„Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy polsko-ukraińskiej” – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.