Od dziś bez maseczki w komunikacji miejskiej, sklepie czy szkole

maseczka ochronna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 28 marca w Polsce nie trzeba już nosić maseczek w sklepach, komunikacji miejskiej i szkołach.

Od poniedziałku zniesiony został także obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę z powodu COVID-19. Osoby, które aktualnie na nich przebywają, obowiązane są dokończyć je na zasadach wcześniej obowiązujących.

Maseczki w komunikacji miejskiej

Od 28 marca przestaje obowiązywać nakaz noszenia maseczek w pojazdach komunikacji miejskiej.

Maseczki w sklepach i galeriach

Od dziś bez maseczek możemy też chodzić w sklepach i galeriach handlowych. Maseczek nie musimy również nosić w kinach.

Maseczki w szkołach

Czy w szkole trzeba nosić maseczki? Zgodnie z przepisami luzowania obostrzeń, które obowiązują od 28 marca nie ma obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, w tym m.in. w szkołach.

Gdzie obowiązują maseczki od 28 marca?

Od 28 marca maseczki w dalszym ciągu należy nosić w budynkach prowadzących działalność leczniczą (przychodnie, szpitale etc.) oraz aptekach. Zniesienie obowiązku noszenia maseczek w tych miejscach będzie obowiązywało od maja.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.