Od czwartku nowy rozkład jazdy autobusów i trolejbusów. Będzie obowiązywać do końca wakacji

Autobus MPK Lublin na linii nr 7
Autobus MPK Lublin na linii nr 7 | fot. Dominik Wąsik

Nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie zacznie obowiązywać od czwartku, 16 czerwca. Kilkanaście linii od teraz będzie wozić pasażerów z dużo mniejszą częstotliwością.

Wakacyjne rozkłady w Lublinie

Od czwartku – 16 czerwca – trolejbusy i autobusy na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie będą kursowały według letniego rozkładu jazdy. Częstotliwość zostanie dopasowana do mniejszej frekwencji pasażerskiej z uwagi na brak zajęć w szkołach i wyjazdy wakacyjne.

Główne linie 17, 26, 31, 57, 150, 151, 158 pojadą co 20 minut. W weekendy oraz święta nie będą kursować pojazdy linii 54, oraz 154. Linie nocne N1, N2 oraz N3 będą kursować tak jak obecnie, czyli dwa razy w tygodniu: z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, z częstotliwością co 60 minut.

Nad Zalew Zemborzycki będzie można dojechać aż 7 liniami komunikacji miejskiej. Wzrośnie liczba kursów w weekend oraz święta, a część autobusów pojedzie do pętli Dąbrowa.

Sprawdź dokładne zmiany, jakie zostaną wprowadzone w nowym rozkładzie: Komunikacja miejska w wakacje. Na ulice wyjedzie mniej autobusów i trolejbusów

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.