Od blisko dwóch miesięcy nie można skorzystać z inteligentnego kosza przy ścieżce rowerowej

Inteligentny kosz na śmieci i ławka solarna z gniazdami USB
Inteligentny kosz na śmieci i ławka solarna z gniazdami USB | fot. Dominik Wąsik

W połowie lipca inteligentny kosz na śmieci przy ścieżce rowerowej został wyłączony z użytku. Było to spowodowane usterką techniczną. Od blisko dwóch miesięcy usterki nie udało się jeszcze naprawić.

Inteligentny kosz na śmieci nie działa

Przypomnijmy, że w ubiegłe wakacje Lublin zakupił 3 komplety ławek i koszy na odpady z panelami fotowoltaicznymi. Urządzenia zostały zamontowane wzdłuż ścieżki rowerowej przy Moście Kultury, MPWiK oraz przy ul. Żeglarskiej. Szczegóły: Wzdłuż Bystrzycy stanęły ławki solarne i inteligentne kosze, które poinformują, gdy są pełne

W połowie lipca inteligentny kosz z panelem fotowoltaicznym przy Moście Kultury z powodu usterki technicznej został wyłączony z użytku i ostreczowany folią. Od tamtej pory nic się nie zmieniło, ponieważ do dziś usterka nie została naprawiona przez firmę, która udzieliła 24 miesiące gwarancji na urządzenia.

„Usterka dotyczy instalacji. Obecnie czekamy na ostatnią wizytę serwisu gwaranta i jego zgodę na użytkowanie obiektu. Przy okazji wizyty firmy zostanie wykonany również coroczny serwis ławki, m.in w zakresie wymiany gniazd USB” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zakup trzech zestawów ławek z gniazdami do ładowania telefonów i inteligentnych koszy na śmieci wyniósł 90 tys. zł brutto.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.