Od 5 grudnia dozwolona jazda bez prawa jazdy. Wystarczy aplikacja w telefonie

prawo jazdy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na tę informację kierowcy czekali od dawna! Od 5 grudnia 2020 r. dozwolona będzie jazda bez prawa jazdy przy sobie. Wystarczy aplikacja w telefonie.

mPrawo Jazdy od 5 grudnia

5 grudnia – na ten dzień czeka wielu polskich kierowców. To właśnie wtedy zniknie obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy. I to właśnie wtedy w aplikacji mObywatel pojawi się mPrawo Jazdy. mObywatel to bezpłatna rządowa aplikacja mobilna. Według danych resortu z aplikacji korzysta już nad półtora miliona osób. Aplikacja to obecnie sześć usług:

  • mTożsamość, której używać można, np. odbierając przesyłki polecone na poczcie, w pociągach, ale również wszędzie, gdzie nie jest potrzebny tradycyjny, plastikowy dowód osobisty.
  • mLegitymacja szkolna – czyli cyfrowa wersja legitymacji szkolnej uprawniająca do wszystkich ustawowych ulg i zniżek.
  • mLegitymacja studencka – legitymacja studencka potwierdzająca przynależność do uczelni, dająca ustawowe zniżki.
  • mPojazd – elektroniczny dokument przygotowany z myślą o właścicielach i współwłaścicielach pojazdów.
  • eRecepta – dostęp do listy niezrealizowanych recept, wystawionych dla Ciebie i Twoich bliskich. Polak za granicą – podpowie, co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu.

„Na przełomie roku – dzięki współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej – dostępna będzie mKDR, czyli mobilna wersja Karty Dużej Rodziny” – zapowiada Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.