Od 2021 roku koniec zmiany czasu z letniego na zimowy. Parlament Europejski zdecydował

zmiana czasu na zimowy 2017
Zmiana czasu | fot. pixabay

To koniec zmiany czasu z letniego na zimowy. Parlament Europejski zatwierdził przepisy, które do 2021 roku mają znieść w państwach unijnych obowiązek przestawiania zegarków dwa razy w roku.

We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad przepisami, które od 2021 roku zniosłyby w państwach Unii Europejskiej zmianę czasu, czyli przestawianie zegarków dwa razy w roku. Głosowało 653 europosłów. Za było 410, przeciw 192, a 51 wstrzymało się od głosu.

Od 2021 roku koniec zmiany czasu

Do 2021 roku państwa członkowie UE muszą zdecydować jaki czas na terytorium ich kraju będzie obowiązywał: letni czy zimowy. Państwa UE, które zdecydują się na zachowanie czasu letniego, powinny dokonać ostatniej zmiany czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 roku, te, które wolą utrzymać swój standardowy (zimowy) czas, mogą przestawić zegary w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

Według Parlamentu Europejskiego za takim rozwiązaniem przemawiają wyniki badań, zgodnie z którymi zmiana czasu nie przynosi prawie żadnych oszczędności, ma za to szkodliwy wpływ na zdrowie. W Polsce od marca 2021 przez cały rok miałby obowiązywać czas letni.

Przypomnijmy, że najbliższa zmiana czasu z zimowego na letni już w najbliższy weekend – w nocy z soboty (30 marca) na niedzielę (31) marca. Czytaj więcej: Zmiana czasu z zimowego na letni już w ten weekend

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.