Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierujących w okresie świątecznym

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

W okresie świąt Bożego Narodzenia dwie osoby udaremniły dalszą jazdę nietrzeźwym kierującym. Obaj nietrzeźwi mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie! Teraz nieodpowiedzialni kierowcy będą tłumaczyć się przed sądem.

Pierwsze zatrzymanie

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w niedzielę 24 grudnia na stacji paliw Orlen w Krasnymstawie. Pracownica stacji udaremniła dalszą jazdę mężczyźnie, który przyjechał na stację pod wyraźnym działaniem alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że ujęty 38 – latek kierujący Mitsubishi ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Drugie zatrzymanie

Następnego dnia w Łopienniku Nadrzecznym 32-latek ujął kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna oświadczył, że kiedy jechał swoim samochodem, w tylnym lusterku zauważył jadącego całą szerokością jezdni Opla. Podejrzewając, że kierowca może być pod działaniem alkoholu, 32-latek zatrzymał się i uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy Opla, od którego wyczuł woń alkoholu.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zbadali stan trzeźwości 67-letniego kierującego Oplem. Jak się okazało, on również miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni będą teraz tłumaczyć się przed sądem. Oprócz dotkliwych kar finansowych i zakazu prowadzenia pojazdów grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Osobom, które dokonały obywatelskiego ujęcia nietrzeźwych gratulujemy wzorowej postawy oraz odwagi! Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach – komentuje starszy sierżant Anna Chuszcza

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.