Obywatelska czujność zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Zatrzymanie pijanego kierowcy
Obywatelskie zatrzymanie w Zamościu | fot. KMP Zamość

Dzięki reakcji świadka udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę w Zamościu. Mężczyzna prowadzący Citroena miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Sadowej.

Zdarzenie i Interwencja policji

W miniony weekend w nocy na ulicy Sadowej w Zamościu doszło do incydentu z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Świadek zauważył problemy z parkowaniem pojazdu oraz chwiejny chód kierowcy po wyjściu z samochodu. Obserwacja ta skłoniła go do powiadomienia policji.

„Operatora poinformował, że na parking, gdzie obowiązuje strefa ruchu, zajechał kierujący Citroenem, który miał problemy z prawidłowym zaparkowaniem samochodu” – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Policjanci natychmiast zareagowali na zgłoszenie. Po przybyciu na miejsce potwierdzili obecność nietrzeźwego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.

kieliszek wódki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Konsekwencje prawne

Kierowca stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Apel do społeczeństwa

Policja apeluje o odpowiedzialność na drodze i przypomina, że nawet niewielka ilość alkoholu może znacząco opóźnić reakcję i osłabić koncentrację. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają obowiązek reagować na nietrzeźwych kierowców, by zapobiec potencjalnym tragediom.

kierowca pijący piwo za kierownicą
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

„Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze” – przypomina aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z podobną sytuacją? Jak zareagowałeś? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.