Obwodnica Kocka będzie poszerzona, stanie się częścią Via Carpatia. Kiedy pojadą nią kierowcy?

Obwodnica Kocka w ciągu S19
Obwodnica Kocka w ciągu S19 | fot. GDDKiA Lublin

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka w ciągu trasy ekspresowej S19. Budowany odcinek będzie miał prawie osiem kilometrów długości.

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu S19 zyska drugą jezdnię

GDDKiA podpisała dziś umowę na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu drogi ekspresowej S19. Wykonawcą prac będzie firma Polaqua. Wykonawca zobowiązał się do zakończenia inwestycji w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy. Budowa planowana jest w latach 2023-2025.

Zgodnie z umową, po przygotowaniu projektu budowlanego i wykonawczego, wykonawca złoży do wojewody wniosek i uzyska decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Kolejnym etapem będzie budowa drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej o długości ok. 7,8 km, a następnie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Koszt realizacji tego odcinka to ok. 183,4 mln zł.

Co się zmieni?

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wybudowana została w 2011 roku. Była to pierwsza trasa ekspresowa w woj. lubelskim. Jednojezdniowa droga została zaprojektowana z myślą o późniejszej dobudowie drugiej nitki.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną pasy włączenia i wyłączenia na węzłach Kock Północ i Kock Południe. Wzmocniona zostanie także konstrukcja nawierzchni istniejącej jezdni obwodnicy wraz z nawierzchnią w obrębie węzłów drogowych.

Planowane są również mosty oraz wiadukty, a także drogi obsługujące przyległy teren i przejścia dla małych zwierząt. Trasa ekspresowa zostanie również wygrodzona i wybudowany zostanie system odwodnienia drogi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.