Obostrzenia zniesione, ale w akademikach Uniwersytetu Przyrodniczego dalej zakaz odwiedzin. Dlaczego?

Zakaz odwiedzin w Domu Studenckim "Cebion" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
Zakaz odwiedzin w Domu Studenckim "Cebion" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Domy studenckie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w dalszym ciągu są zamknięte dla odwiedzających. Zakaz obowiązuje od początku pandemii, czyli od 2020 roku. Mimo zniesienia pandemicznych obostrzeń akademiki UP są zamknięte dla osób z zewnątrz. Dlaczego?

Zakaz odwiedzin w akademikach Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Zakaz odwiedzin w domach studenckich Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie został wprowadzony w październiku 2020 r. i było to spowodowane obostrzeniami pandemicznymi. Pomimo że prawie wszystkie obostrzenia zostały zniesione (do 30 kwietnia 2022 r. obowiązuje jeszcze zakrywanie ust i nosa w budynkach, w których prowadzona jest działalność lecznicza, oraz w aptekach), to w dalszym ciągu akademiki UP są zamknięte dla osób z zewnątrz.

„Pierwotnie zakaz odwiedzin w domach studenckich UP w Lublinie został wprowadzony w związku z przepisami i wytycznymi związanymi z epidemią SARS-CoV-2. Obecnie zakaz jest utrzymywany od 1 marca 2022 r. w związku z drugim stopniem alarmowym BRAVO obowiązującym na terenie całej Polski, który wprowadza zakaz wstępu do obiektów uczelni osobom postronnym” – informuje Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Zakaz odwiedzin w akademikach będzie obowiązywać do czasu zniesienia drugiego stopnia alarmowego Bravo. Obecnie drugi stopień alarmowy Bravo został przedłużony do 30 kwietnia 2022 r.

„Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 30 kwietnia 2022 r. do godz. 23.59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (Charlie–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego Bravo” — poinformowało 15 kwietnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.