Obiecała im duże zyski. Zostali oszukani na ponad 30 mln złotych

Zatrzymana kobieta prowadzona przez dwóch policjantów
Fot. Policja lubelska

Agentka oszukała łącznie około 300 klientów, obiecując im duże zyski. Tymczasem część wpłacanych kwot zatrzymywała dla siebie. Kwota, na jaką zostali oszukani pokrzywdzeni, sięga ponad 30 milionów złotych.

Ukrywała się w mieszkaniu na terenie Lublina

Agentka ubezpieczeniowa została zatrzymana w listopadzie 2016 roku przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie. Oszustka ukrywała się w jednym z mieszkań na terenie Lublina.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli od niej gotówkę oraz samochód o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

33-letnia wówczas kobieta w jednej z miejscowości pod Lublinem prowadziła biuro finansowe. Podając się za pośrednika ubezpieczeniowego miała zakładać lokaty inwestycyjne na rzecz różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Agentka obiecywała duże zyski

Agentka pobierała od klientów pieniądze w kwotach od kilkuset złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych, obiecując duże zyski. Tak się jednak nie stało. Z ustaleń śledczych wynika, że 33-latka przy zawieraniu umów wprowadzała ich w błąd.

Z przyjętych od nich pieniędzy opłacała część składek. Wskutek zawarcia umowy ubezpieczenia, agentka otrzymywała prowizję. Jak się jednak okazało, część kwot zatrzymywała dla siebie.

Oszukani na ponad 30 milionów złotych

Z ustaleń śledczych wynika, że kwota, na jaką zostali oszukani przez kobietę klienci, sięga ponad 30 milionów złotych. Agentka w ten sposób oszukała około 300 osób prywatnych. Ofiarą jej przestępczego procederu padło też kilka towarzystw ubezpieczeniowych.

Kobieta usłyszała 400 zarzutów

Kobieta usłyszała w prokuraturze łącznie 400 zarzutów. 40-letnia dziś kobieta odpowie przed sądem nie tylko za oszustwa, ale również pranie brudnych pieniędzy i podrabianie dokumentów.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie skierowała właśnie do Sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

40-latce za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności — informuje komisarz Anna Kamola

Czy obietnica dużego zysku przekonałaby Cię do inwestycji?
Dodaj swoją opinię anonimowo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.