O krok bliżej do przebudowy dwóch ważnych skrzyżowań na Felinie

Skrzyżowanie ul. Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka
Skrzyżowanie ul. Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka | fot. Miasto Lublin

Lublin przygotowuje się do przebudowy dwóch ważnych skrzyżowań w dzielnicy Felin. Na skrzyżowaniu ulic Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka pojawi się sygnalizacja świetlna. Przebudowane ma zostać też skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną, gdzie często dochodzi do wypadków.

Przebudowa skrzyżowań w dzielnicy Felin

Na skrzyżowaniu ulic Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka drogowcy zbudują sygnalizację świetlną, dwie zatoki autobusowe oraz chodniki. Powstanie także nowa infrastruktura przystankowa — biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

„Inwestycję przewidziano w formule zaprojektuj i wybuduj. W tym roku powstanie dokumentacja projektowa, w przyszłym rozpocznie się realizacja rzeczowa. Wykonawca będzie miał łącznie rok na realizację zadania. Otwarcie ofert zaplanowano na 13 lipca” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu miasta Lublin.

Z kolei planowany zakres prac na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną zakłada dobudowanie pasów do skrętu w lewo i w prawo z al. Witosa oraz dodatkowego pasa w ul. Doświadczalnej (wydzielony pas do skrętu w lewo, drugi pas prosto-prawo), budowę sygnalizacji świetlnej i oświetlenia ulicznego oraz chodników. W ramach inwestycji drogowcy wykonają również ścieżkę rowerową i przebudują zatoki autobusowe.

Powstanie też nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej — wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej. Ogłoszenie zamówienia planowane jest z początkiem lipca. Tutaj też inwestycję przewidziano w formule zaprojektuj i wybuduj.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.