Nożownik na dworcu PKP w Lublinie. Chodził z nożem i krzyczał, że pozabija ludzi

IMG 20171218 182715
Dworzec kolejowy PKP w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Na dworcu PKP w Lublinie spacerował mężczyzna z nożem. Według świadków krzyczał, że ich wszystkich pozabija. Nożownik został obezwładniony przez pracowników ochrony.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 19 na terenie dworca kolejowego PKP przy ul. Gazowej w Lublinie. Na teren poczekalni dworca wszedł mężczyzna. Po chwili wyciągnął nóż, którym zaczął grozić zebranym wokół podróżnym.

O sprawie zostali natychmiast powiadomieni pracownicy ochrony dworca, który wezwali na miejsce policję. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna wymachiwał posiadanym nożem i groził śmiercią podróżnym oczekującym na pociąg.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna miał to zrobić „z miłości do kobiety”, która znajdowała się w tamtym momencie na terenie dworca. Pracownicy ochrony postanowili porozmawiać z mężczyzną, którego nakłonili do odłożenia nożna.

„Przed przyjazdem funkcjonariuszy pracownicy ochrony obezwładnili tego mężczyznę. Okazało się, że 23-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Został on przewieziony do Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej w Lublinie na obserwację psychiatryczną.

Jak udało nam się ustalić, 23-latek wcześniej tego samego dnia opuścił szpital psychiatryczny. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.