Nowy trener U15 w Lubliniance KUL

Paweł Sosnowski
fot. Lublinianka KUL

Paweł Sosnowski, związany z klubem od kilku sezonów, dołączył na stałe do ekipy trenerskiej Lublinianki KUL. Od teraz będzie prowadził grupę meczową U15, a w kolejnym sezonie U17.

Bogate doświadczenie trenerskie

Paweł Sosnowski posiada licencję trenerską kategorii B oraz bogate doświadczenie zdobyte zarówno w Polsce, jak i w USA. Jego kariera trenerska obejmuje:

  • Start Lublin (U15, U17 i III liga)
  • Mistrzostwa Lublina Szkół Średnich
  • Mistrzostwo Lublina i Polski w turnieju 3×3 Reebok Blacktop U17
  • Ćwierćfinał Mistrzostw Świata w turnieju 3×3 Reebok Blacktop U17
  • Seamount League Champion z Kennedy High School w USA

Ponadto Paweł brał udział w licznych wizytach i klinikach trenerskich w Polsce (SMS PZKOSZ Władysławowo, Trefl Sopot), Serbii (Mega Basket, Crvena Zvezda) oraz USA (University of Washington, Seattle University). Pracował także jako trener na HoopLife Camps.

Obecnie kończy „Basketball Science Course” w International Basketball University, specjalizując się w treningach indywidualnych do poziomu D1.

Pasja i wykształcenie

Paweł Sosnowski pochodzi z Lublina i jest absolwentem Kennedy High School, Bellevue College (AA Business & Administration) oraz Central Washington University (BA in LAW). Przez wiele lat pracował w USA w korporacjach takich jak Wells Fargo, Sprint i Circuit City. Poza koszykówką jego pasją jest golf oraz kolekcjonowanie starych samochodów.

Lublinianka KUL z radością wita nowego trenera na pokładzie i z niecierpliwością oczekuje na sukcesy pod jego kierunkiem.

Jakie są Wasze oczekiwania wobec nowego trenera Pawła Sosnowskiego? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach lub udostępnijcie artykuł, aby powitać Pawła w klubie!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.