Lubelskie: Nowy tabor PolRegio już wkrótce wyjedzie na tory

Zmodernizowany tabor POLREGIO na lubelskich torach

Przewoźnik PolRegio przeznacza do obsługi połączeń kolejowych w województwie lubelskim zmodernizowane pociągi EN57Ald.

W poniedziałek na dworcu PKP w Łukowie odbyła się uroczysta prezentacja pierwszego z ośmiu zmodernizowanych pociągów EN57Ald, które wkrótce pojawią się na torach woj. lubelskiego. Jednostka została gruntownie przebudowana w ZNTK Mińsk Mazowiecki.

– Elektryczne zespoły trakcyjne przystosowano do jazdy z prędkością 120 km/h. Są wyposażone m.in. w wygodne fotele, gniazdka elektryczne, ładowarki USB, klimatyzację, a także monitoring. W pojazdach funkcjonuje czytelny system informacji pasażerskiej i strefa małego podróżnika – informuje Zofia Dziwulska, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Wszystkie zmodernizowane pociągi (8 szt.) mają pojawić się do końca kwietnia 2018 r. i będą obsługiwały m.in. linie: Dęblin – Łuków – Terespol oraz Terespol – Siedlce.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.