Nowy parking na 44 miejsc. Prace zakończone, teraz czas na odbiory

Parking Park&Ride przy ul. Grenadierów
Parking Park&Ride przy ul. Grenadierów | fot. Miasto Lublin

Dobiegły końca prace przy budowie kolejnego już w Lublinie parkingu Park&Ride. Ten nowo wybudowany obiekt pomieści 44 pojazdy. Kto może tu zaparkować i na jakich zasadach?

Park&Ride przy Grenadierów

W rejonie istniejącej pętli przy skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grenadierów powstał Park&Ride o pojemności 44 pojazdów, w tym 3 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Przebudowę przeszedł również odcinek ul. Grenadierów na długości projektowanego parkingu. W ramach zadania odwodniono też teren oraz wybudowano oświetlenie — zamontowano tam 11 nowych latarni.

Drogowcy wytyczyli chodniki i przejścia dla pieszych. Zadbano także o bezpieczeństwo osób, które będą korzystać z miejsc postojowych, poprzez montaż monitoringu. Na terenie parkingu pojawiła się również nowa zieleń — nasadzono 10 drzew liściastych oraz blisko 1150 krzewów. Na miejscu trwają jeszcze prace związane z porządkowaniem terenu.

Prace zrealizowała spółka Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina. Roboty trwały pół roku, a ich koszt wyniósł około 2 mln zł. Wykonawca zgłosił już zakończenie prac, teraz rozpoczną się odbiory zrealizowanej inwestycji.

Jest to piąty tego typu parking w mieście. Kierowcy korzystają już z podobnych miejsc przy ulicach: Choiny, Żeglarskiej, Abramowickiej oraz al. Kraśnickiej. Łącznie wszystkie lokalizacje oferują blisko 190 miejsc postojowych.

Parking typu Park&Ride przeznaczony jest dla osób, które dojeżdżają z przedmieść, sąsiednich gmin i korzystają z komunikacji miejskiej. Kierowcy pozostawiają swoje pojazdy w wyznaczonych miejscach, przesiadają się do komunikacji zbiorowej i w ten sposób kontynuują podróż do centrum miasta.

Parking Park&Ride przy ul. Grenadierów
Parking Park&Ride przy ul. Grenadierów | fot. Miasto Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.