Nowy narkotyk trafił do Polski. 4F-MDMB-BICA zabił już 11 osób!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że w Polsce pojawił się nowy narkotyk z grupy syntetycznych kannabinoidów. Nazywa się 4F-MDMB-BICA i może doprowadzić do śmierci.

4F-MDMB-BICA – nowy narkotyk w Polsce

W ostatnim czasie w kilku krajach europejskich, tym w Polsce, pojawił się nowy narkotyk z grupy syntetycznych kannabinoidów o nazwie 4F-MDMB-BICA, który jest odpowiedzialny za przy najmniej 11 zgonów na Węgrzech w okresie od maja do sierpnia.

„Do tej pory substancja ta była obecna na rynku w postaci pomarańczowego lub brązowo-białego proszku do przyrządzenia roztworu do nasączenia suszu lub gotowego suszu roślinnego i tytoniu” – informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawami użycia tej substancji mogą być bóle w klatce piersiowej, duszności, przyspieszenie czynności serca, śpiączka, zaburzenia postrzegania, pobudzenie, ostra psychoza, a przy ciężkich zatruciach ostra niewydolność nerek i uszkodzenia wielonarządowe.

Chociaż działanie syntetycznych kannabinoidów może być podobne do działania marihuany czy haszyszu, to z uwagi na ich zwielokrotnioną siłę oddziaływania i toksyczność, mogą powodować poważniejsze skutki psychiczne, fizyczne i zmiany w zachowaniu. Częściej występuje również ciężkie i śmiertelne zatrucie.

Obecnie nie ma antidotum na zatrucia spowodowane syntetycznymi kannabinoidami, a jedyną formą leczenia jest leczenie objawowe.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czuby porównują takie gówno do marihuany nie kłamcie dalej bo każdy otworzył oczy co to jest marihuana tylko lata 90 którym wmawiacie przez telewizje propagandy i głupoty w to uwierzą młode pokolenie was zniszczy i kiedyś będą w rządzie i wierze że wiele rzeczy się zmieni a z was będzie polew

  2. Pięknie clickbaitowy tytuł. Proszę też wziąć pod uwagę, że to nie substancja zabija, a nieodpowiedzialne użycie. W momencie gdy ktoś przyjmuje substancję nieprzebadaną, lub z niepewnego źródła, a co za tym idzie, nie zna dawkowania/nie wie co to jest, sam jest sobie winien. Don’t punish, educate!

  3. Jak można tak zakłamywać rzeczywistość bez jakiejkolwiek wiedzy… Ogarnijcie się

  4. Poproszę o zmianę z ,,Częściej występuje również ciężkie i śmiertelne zatrucie.” na ,,występuje również ciężkie i śmiertelne zatrucie, które nie występuje przy marihuanie oraz haszyszu”.
    Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd pisząc nieprawdziwe stwierdzenia.