Nowy narkotyk trafił do Polski. 4F-MDMB-BICA zabił już 11 osób!

narkotyki dopalacze tabletki młodzież
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że w Polsce pojawił się nowy narkotyk z grupy syntetycznych kannabinoidów. Nazywa się 4F-MDMB-BICA i może doprowadzić do śmierci.

4F-MDMB-BICA – nowy narkotyk w Polsce

W ostatnim czasie w kilku krajach europejskich, tym w Polsce, pojawił się nowy narkotyk z grupy syntetycznych kannabinoidów o nazwie 4F-MDMB-BICA, który jest odpowiedzialny za przy najmniej 11 zgonów na Węgrzech w okresie od maja do sierpnia.

„Do tej pory substancja ta była obecna na rynku w postaci pomarańczowego lub brązowo-białego proszku do przyrządzenia roztworu do nasączenia suszu lub gotowego suszu roślinnego i tytoniu” – informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawami użycia tej substancji mogą być bóle w klatce piersiowej, duszności, przyspieszenie czynności serca, śpiączka, zaburzenia postrzegania, pobudzenie, ostra psychoza, a przy ciężkich zatruciach ostra niewydolność nerek i uszkodzenia wielonarządowe.

Chociaż działanie syntetycznych kannabinoidów może być podobne do działania marihuany czy haszyszu, to z uwagi na ich zwielokrotnioną siłę oddziaływania i toksyczność, mogą powodować poważniejsze skutki psychiczne, fizyczne i zmiany w zachowaniu. Częściej występuje również ciężkie i śmiertelne zatrucie.

Obecnie nie ma antidotum na zatrucia spowodowane syntetycznymi kannabinoidami, a jedyną formą leczenia jest leczenie objawowe.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Poproszę o zmianę z ,,Częściej występuje również ciężkie i śmiertelne zatrucie.” na ,,występuje również ciężkie i śmiertelne zatrucie, które nie występuje przy marihuanie oraz haszyszu”.
    Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd pisząc nieprawdziwe stwierdzenia.

  2. Jak można tak zakłamywać rzeczywistość bez jakiejkolwiek wiedzy… Ogarnijcie się

  3. Pięknie clickbaitowy tytuł. Proszę też wziąć pod uwagę, że to nie substancja zabija, a nieodpowiedzialne użycie. W momencie gdy ktoś przyjmuje substancję nieprzebadaną, lub z niepewnego źródła, a co za tym idzie, nie zna dawkowania/nie wie co to jest, sam jest sobie winien. Don’t punish, educate!

  4. Czuby porównują takie gówno do marihuany nie kłamcie dalej bo każdy otworzył oczy co to jest marihuana tylko lata 90 którym wmawiacie przez telewizje propagandy i głupoty w to uwierzą młode pokolenie was zniszczy i kiedyś będą w rządzie i wierze że wiele rzeczy się zmieni a z was będzie polew