Nowy limit wiernych w kościołach. Ile osób może przebywać w kościele?

kościół
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Premier zapowiedział nowe obostrzenia, które będą obowiązywały w kościołach. W jednym momencie w świątyni będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę, 4 listopada, nowe obostrzenia w walce z pandemią koronawirusa. Wśród nich jest również kolejne ograniczenie liczby wiernych kościołach. Od 7 listopada w świątyniach obowiązuje limit 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. W ostatnich tygodniach było to 7 osób na 15 metrów kwadratowych. Przykładowo, jeśli świątynia ma powierzchnię 150 metrów kwadratowych, to na mszę może wejść 10 osób.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.