Nowy limit klientów w sklepach od 7 listopada – ile osób może wejść do sklepu?

zakupy kaufland warzywa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Rząd podjął decyzję o przywróceniu ograniczeń w sklepach od soboty. Premier Mateusz Morawiecki tłumaczy, jakie obostrzenia w handlu mają obowiązywać od 7 listopada.

W związku z nowymi obostrzeniami rząd zmienia limity klientów w sklepach. W małych placówkach, o powierzchni do 100 mkw., będzie mogła przebywać jedna osoba na 10 mkw. (dotychczas limit klientów w takich sklepach obowiązywał 5 osób na kasę). W większych sklepach (powierzchnia powyżej 100 mkw.) limit pozostanie utrzymany na poziomie 1 klienta na 15 mkw.

Nowe restrykcje w handlu mają obowiązywać do 29 listopada. Zaczną obowiązywać od najbliższej soboty, 7 listopada. Od tego dnia również sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług. Zobacz źródło

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.