Nowy Lidl w Lublinie. Inwestorem jest prezes lubelskiego klubu żużlowego

IMG 20190905 192309
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jakub Kępa, prezes lubelskiego klubu żużlowego Speedway Motor Lublin, otrzymał pozwolenie na budowę sklepu pod szyldem niemieckiej sieci Lidl przy ul. Zelwerowicza.

Budowa Lidla przy ul. Zelwerowicza

Wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowo-usługowego na działkach przy skrzyżowaniu ulic Zelwerowicza i Dereckiego został złożony w lipcu 2021 r. W grudniu inwestor otrzymał od Urzędu Miasta Lublin pozwolenie na realizację inwestycji.

W miejscu prowadzona jest obecnie wycinka 49 drzew, które kolidują z planowaną budową sklepu sieci Lidl oraz parkingu. Magistrat zobowiązał inwestora, by ten na terenie inwestycji wykonał nasadzenia zastępcze w liczbie 110 drzew.

Będzie to trzynasty sklep Lidl w Lublinie.

Przypomnijmy, że około 700 metrów od tego miejsca w ubiegłym roku otworzył się pierwszy sklep sieci Aldi. Czytaj więcej: To pierwszy sklep Aldi w Lublinie [ZDJĘCIA]

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ciekawa jestem kto tam będzie pracował jak w obozie pracy . Już tylko Ukraina tam pracuje bo Polak nie chce być tania siła roboczą. Tam to tylko można choroby kręgosłupa się nabawić ciężka fizyczna praca nie polecam … Więcej kierowników i menadżerów niż zwykłych pracowników… Tragedia

  2. Dlaczego, dlaczego?…To pytanie, ciągle zadaje sobie…Czy, nie można wybudować Polskiego sklepu na terenie, który należy do Polaków?…Kto o tym decyduje, że musi być : Niemiecki, Hiszpański, Portugalski, Izraelski itd.- innej nacji? Ktoś powiedział, nie wiesz? …WŁODARZE Miasta!!!…Kim Oni są, czy to Polacy?