Nowy dyrektor lubelskiej skarbówki

Jarosław Edeński
fot. IAS Lublin

Minister Finansów odwołał Artura Krukowskiego ze stanowiska Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie z upływem dnia 4 stycznia 2024 r. Jednocześnie powołał Jarosława Edeńskiego z dniem 5 stycznia 2024 r.

Jarosław Edeński

Doświadczony urzędnik i radca prawny, który z resortem finansów związany jest od 1994 r. Ukończył studia prawnicze na UMCS w Lublinie w 1993 r. W 1999 r. wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie. Absolwent Podyplomowego Studium Prawa Podatkowego Unii Europejskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Studiów Podyplomowych „Zarządzanie Służbami Podatkowymi” – na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji.

Jako trener uczestniczył w przygotowywaniu polskiej administracji skarbowej do akcesji Polski do Unii Europejskiej. W latach 2000-2007 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Podatków Pośrednich w Izbie Skarbowej w Lublinie, a w latach 2008-2016 był jej Wicedyrektorem.

W strukturach Krajowej Administracji Skarbowej był zatrudniony na stanowisku Zastępcy Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kraśniku (2016-2022). Od marca 2022 r. radca prawny w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.