Nowy cykl biegów ulicznych w Lublinie – #biegnijlublin

5 maraton lubelski bieg
Biegu uliczne w Lublinie | fot. Fundacja Rozwoju Sportu

W Lublinie pojawi się kolejny cykl imprez biegowych – #biegnijlublin. Będzie to osiem wydarzeń sportowych skierowanych do miłośników ruchu na świeżym powietrzu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie szykuje nowy cykl imprez sportowych. #biegnijlublin ma wpisać się w kalendarz sportowych imprez organizowanych w mieście.

– Do udziału w biegach zapraszamy zarówno pasjonatów biegania, jak i osoby, które dopiero chcą zacząć przygodę z bieganiem. U nowych biegaczy chcemy zaszczepić biegowego bakcyla, a u tych, którzy już biegają, pomóc rozwinąć ich pasję – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR w Lublinie.

W tym roku miasto zaplanowało 8 imprez biegowych dla osób w każdym wieku. W tym MILA na Start, Lubelski Bieg Nieustraszonych, Biegowy Piknik Niepodległości i pierwszy, lubelski duathlon. Wszystkie rozpoczną się na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego.

– Podczas wszystkich imprez w ramach #biegnijlublin na zawodników będą czekały unikatowe, profesjonalnie przygotowane i atestowane trasy. Gwarantujemy fachową obsługę, wygodne zapisy przez internet i profesjonalny pomiar czasu zapewniany przez najlepszą firmę w Polsce – wyjaśnia Bednarczyk.

Harmonogram imprez #biegnijlublin

MILA na START

Data: 11 marca / 24 czerwca / 26 sierpnia / 28 października
– dystans: 5 mil (od 16 roku życia), 1 mila = 1,609344 km, 5 mil = 8,04672 km;
– wpisowe wynosi 35 zł.

Lubelski Bieg Nieustraszonych

Data: 22 kwietnia / 30 września
– bieg terenowy, dystans ok. 5 km, z przeszkodami z wykorzystaniem terenu leśnego (okolice Zalewu Zemborzyckiego) – wspinanie, czołganie, przeskakiwanie.

Biegowy Piknik Niepodległości

Data: 6 maja

– biegacze będą mieli do pokonania dystans 1918 metrów.

Lubelski Duathlon – (pierwsza edycja)

Data: 23 września

– niezwykle widowiskowa impreza, w trakcie której zawodnicy będą rywalizowali zarówno w bieganiu, jak i w jeździe na rowerze;
– finał w nowym parku przy ul. Zawilcowej, połączony z oficjalnym otwarciem parku.

Szczegóły znajdziecie na stronie organizatora – www.mosir.lublin.pl.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.