Nowy banknot 1000 zł. NBP zapowiedział banknot o nominale 1000 złotych

Nowy banknot 1000 zł. NBP zapowiedział banknot o nominale 1000 złotych
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W piątek w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie prezes prof. Adam Glapiński zapowiedział wprowadzenie do obiegu nowego banknotu. Banknot o nominale 1000 zł wejdzie do obiegu po 2022 r.

Banknot 1000 zł

Podczas piątkowej wideokonferencji prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński mówił o możliwości wprowadzenia do obiegu banknotu o nominale 1000 złotych. Miałoby to nastąpić podczas kolejnej kadencji prezesa NBP, zaczynającej się w czerwcu 2022 roku.

„Mamy ogromny rezerwuar zapasu gotówkowego i obsłużymy wszystkich ludzi, którzy będą chcieli wypłacić z banku gotówkę. NBP nie ma wszystkiego w nominałach 100 i 200-złotowych; dużą część zapasu gotówkowego NBP posiada w banknotach 500-złotowych – zaznaczył Glapiński.

Przypomnijmy, że po raz ostatni zapłacić banknotem z jedynką i trzema zerami mogliśmy 31 grudnia 1996 r., gdy kończył się „okres przejściowy” po denominacji. Siła nabywcza tego banknotu była zdecydowania niższa.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.