Nowoczesna hala targowa przy ul. Ruskiej

wizualizacja podzamcze 2

Rada Miasta wyraziła poparcie dla utworzenia nowej miejskiej spółki, która zajmie się budową i zarządzaniem nowoczesną halą targową przy ul. Ruskiej w Lublinie. Obiekt ma powstać w miejscu, w którym obecnie znajduje się targowisko. Udziałowcami spółki byłoby Miasto, a także Nova i Bazar.

wizualizacja_podzamcze_3

Plany zakładają budowę dwupoziomowej hali z podziemnym parkingiem. Do obiektu mają się przenieść kupcy z funkcjonującego dziś targu przy ul. Ruskiej. Udziałowcami spółki byłoby Miasto, a także Nova i Bazar. Gmina Lublin miałaby wnieść do spółki grunty, a dwa pozostałe podmioty zapewniłyby fundusze na budowę hali.

 

materiały: um.lublin.eu

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. W pełni popieram, trochę porządku będzie bo teraz to syf kiła i mogiła..

 2. Z jednej strony dobry krok, z drugiej na bank podniosą ceny wynajmu co za tym idzie nie będzie już takich tanich produktów. Pozatym porządek będzie może tylko na początku, z czasem będzie tam taki sam syf jak jest teraz i pełno tych cyganów wciskających wszystko idących za Tobą

 3. A mi się nie podoba, zasłoni wzgórze Czwartek, i powstanie nowoczesne koromysło w starej części Lublina. Wydaje mi się że można by było zastąpić to czymś innym, bardziej stylowym, a nadal spełniającym swoją funkcję.
  Czynsz na pewno wykończy trochę ludzi, a tym samym przeniosą się oni na inne ulice, bądź dalej na ruską ale poza „Hale”…
  Co do porządku to to targowisko tam, jest i będzie trochę inny klimat i standard niż w sklepie, ale nikt przecież nie każe tam komuś chodzić i to oglądać

 4. Targ to jednak targ. Te kobietki z jajami i mlekiem na pewno nie będą miały tam dla siebie miejsca, bo instytucja mająca za celu „dobro” obywateli – Sanepid po prostu nie wpuści ich na teren. A poza tym nie będzie tam szans stanąć sobie gdzie zechcę, koło znajomej kobietki i wystawić mleczko za grosze, które z 'hali’ już nie będzie tym samym mleczkiem co z targu (o ile ono tam w ogóle się znajdzie).
  Staję po stronie tych wszystkich babeczek i dziadziusiów dla których to jedyny sposób na zarobienie i przeżywanie starości wśród ludzi.
  Zawsze to można targ zostawić targiem, tylko zrobić tam porządek, poustawiać nowe stanowiska, wyłożyć kostką, dać więcej zieleni (albo może nie, bo strasz miejska znajdzie tam sposób na zarobek ;P ) i każdy zarówno chętny sprzedający jak i kupujący znajdzie tam swoje miejsce :).