Praca w polskiej Policji oferuje różnorodność stanowisk i obszarów działań, gdzie funkcjonariusze mogą pracować. W strukturze Policji w Polsce istnieją służby i piony, takie jak kryminalna, dochodzeniowa, wewnętrzna, prewencyjna, antyterrorystyczna, przeciwdziałająca cyberprzestępczości oraz wsparcia operacyjnego, w których pracują wyszkoleni funkcjonariusze, tworząc zespół odpowiedzialny za różne aspekty działalności Policji.
Wierna służba narodowi – uroczyste ślubowanie
Nowi członkowie służby dołączyli w szeregi policji po pomyślnym zakończeniu procesu rekrutacyjnego z grudnia. Reprezentacja licząca 37 mężczyzn i 13 kobiet grupa policjantów została wybrana spośród wielu kandydatów, którzy przeszli przez kilka etapów rekrutacji, w tym testy, ocenę fizyczną, psychologiczną, rozmowę kwalifikacyjną i badania lekarskie. Kandydaci zdobywali dodatkowe punkty za swoje dotychczasowe kwalifikacje.
Służba w policji. Kto może zostać policjantem
Służbę w Policji może pełnić obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, obywatel korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Wymagania na policjanta – procedura rekrutacji
Informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór, można uzyskać w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ulicy Narutowicza 73.
Dodaj swój komentarz