Nowi policjanci złożyli ślubowanie. 50 osób dołączy do komisariatów w całym województwie

Lubelscy Policjanci złożyli śluby
Ślubowanie lubelskich policjantów | fot. UM

Praca w polskiej Policji oferuje różnorodność stanowisk i obszarów działań, gdzie funkcjonariusze mogą pracować. W strukturze Policji w Polsce istnieją służby i piony, takie jak kryminalna, dochodzeniowa, wewnętrzna, prewencyjna, antyterrorystyczna, przeciwdziałająca cyberprzestępczości oraz wsparcia operacyjnego, w których pracują wyszkoleni funkcjonariusze, tworząc zespół odpowiedzialny za różne aspekty działalności Policji.

Wierna służba narodowi – uroczyste ślubowanie

Nowi członkowie służby dołączyli w szeregi policji po pomyślnym zakończeniu procesu rekrutacyjnego z grudnia. Reprezentacja licząca 37 mężczyzn i 13 kobiet grupa policjantów została wybrana spośród wielu kandydatów, którzy przeszli przez kilka etapów rekrutacji, w tym testy, ocenę fizyczną, psychologiczną, rozmowę kwalifikacyjną i badania lekarskie. Kandydaci zdobywali dodatkowe punkty za swoje dotychczasowe kwalifikacje.

50 policjantów złożyło śluby w woj. lubelskim
Nowi policjanci z woj. lubelskiego

Służba w policji. Kto może zostać policjantem

Służbę w Policji może pełnić obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, obywatel korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Ślubowanie Policji
Ślubowanie Policji | fot. Lubelski Urząd Wojewódzki

Wymagania na policjanta – procedura rekrutacji

Informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór, można uzyskać w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ulicy Narutowicza 73.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.