Nowi policjanci i radiowozy w lubelskim garnizonie

68 98414

Blisko pięćdziesięciu przyjętych policjantów i kilkadziesiąt nowych radiowozów ma wzmocnić lubelski garnizon. W środę 4 stycznia odbyła się uroczystość ślubowania policjantów i przekazania nowych samochodów dla lubelskiej Policji.

 

W środę o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie młodych policjantów. Rotę ślubowania złożyło 38 mężczyzn i 11 kobiet. Młodzi funkcjonariusze zostali przyjęci do służby jeszcze pod koniec grudnia 2016. Dzisiaj złożyli przysięgę i odebrali legitymacje służbowe.

 

– Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską – wyjaśnia insp. Paweł Dobrodziej Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

 

Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy. W szkole Policji będą zdobywać wiedzę m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Chełmie, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Opolu Lubelskim, Puławach, Świdniku i KWP w Lublinie.

 

Podczas uroczystości wręczone zostały także odznaki Zasłużony Policjant przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Otrzymali je nadkom. Rafał Skoczylas oraz nadkom. Arkadiusz Romaniuk.

 

Medal za Zasługi dla Policji otrzymał Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski, który wspiera pracę lubelskich funkcjonariuszy.

 

Dzisiaj także przekazane zostały policjantom 24 pojazdy. To zarówno oznakowane jak i nieoznakowane samochody m-ki Citroen Berlingo, Ford Transit, Kia Cee’d, Skoda Yeti oraz VW. W sumie w całym ubiegłym roku lubelski garnizon wzbogacił się o 60 środków transportowych to m.in. radiowozy oznakowane, nieoznakowane, furgony, przyczepy z namiotami pneumatycznymi oraz łódź.

 

Przekazane dzisiaj policjantom samochody trafią do komend w: Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej, Kraśniku, Krasnymstawie, Parczewie, Lubartowie, Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim, Radzyniu Podlaski i do KWP w Lublinie.

 

Zdjęcia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.