Ważny temat? Prześlij newsa!

Nowi duszpasterze liturgicznej służby ołtarza już powołani. To oni będą odpowiadać za ministrantów i lektorów w roku 2025/2026

Dominik Wąsik

W czwartek, 25 września 2025 r. o godz. 20:00, w bibliotece Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie odbędzie się spotkanie organizacyjne dekanalnych duszpasterzy liturgicznej służby ołtarza (LSO).

Zabytkowy ołtarz Archikatedry Lubelskiej

fot. DW

Wręczenie nominacji z udziałem biskupa Adama Baba

Do pełnienia funkcji duszpasterzy ministrantów i lektorów w archidiecezji lubelskiej powołanych zostało 28 kapłanów – 24 na stałe, a 4 miejsca pozostają jeszcze nieobsadzone (tzw. wakaty).

advertisement

Sprawdź, co oferują i czego szukają mieszkańcy Lublina

Tworzą oni wraz z duszpasterzem archidiecezjalnym strukturę, której zadaniem jest koordynacja pracy z ministrantami, lektorami i ceremoniarzami w poszczególnych dekanatach.

Podczas czwartkowego spotkania biskup Adam Bab wręczy w imieniu arcybiskupa nominacje nowo powołanym duszpasterzom.

Lista dekanalnych duszpasterzy LSO na rok 2025/2026

Archidiecezja opublikowała pełną listę księży, którzy będą pełnić funkcję duszpasterzy liturgicznej służby ołtarza w roku formacyjnym 2025/2026:

Spotkanie będzie okazją nie tylko do wręczenia nominacji, ale także do omówienia zadań i planów duszpasterskich na nadchodzący rok formacyjny.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Redaktor naczelny Spotted Lublin, związany z portalem od jego powstania w 2016 roku. Na co dzień śledzi to, czym żyje miasto – od zdarzeń drogowych, przez miejskie inwestycje, po historie mieszkańców. Specjalizuje się w sprawach codziennych, które realnie wpływają na życie lokalnej społeczności. Jego materiały były wielokrotnie cytowane przez ogólnopolskie media, m.in. Onet, Interię i RMF24. Zna Lublin od podszewki – i stara się, by mieszkańcy byli zawsze na bieżąco.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

Najnowsze opinie:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check