Nowe śmigłowce dla Marynarki Wojennej zostaną wyprodukowane w PZL-Świdnik

8 140
PZL-Świdnik wyprodukuje śmigłowce dla marynarki wojennej | fot. Krystian Maj / KPRM

W piątek w zakładach PZL-Świdnik podpisano umowę na dostawę śmigłowców AW101 dla Marynarki Wojennej. Maszyny muszą zostać wyprodukowane do 2022 roku.

Zakup śmigłowców AW101 jest też ważnym elementem naszej architektury bezpieczeństwa, który wzmocni znacząco nasze siły zbrojne” – powiedział Mateusz Morawiecki, szef rządu podczas uroczystości podpisania umowy w Świdniku.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w zakładach PZL-Świdnik podpisał umowę na dostawę śmigłowców, które będą przystosowane do zwalczania okrętów podwodnych, ochrony portów i osłony jednostek nawodnych. Mogą być również wykorzystywane do prowadzenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych w warunkach bojowych.

Jesteśmy na dobrej drodze, żeby umacniać zakłady w Świdniku, podobnie jak wcześniej poprzez odpowiednie zakupy staraliśmy się i staramy się umacniać zakłady w Mielcu” – zaznaczył Morawiecki.

Wartość umowy wraz z pakietem logistycznym, szkoleniowym i sprzętem medycznym wynosi 1,65 miliarda złotych. Terminy dostaw śmigłowców przewidziano do końca 2022 r.

Czytaj także: PZL-Świdnik dostarczy śmigłowce dla MON. Maszyny trafią do marynarki wojennej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.