Nowe skwery w centrum miasta

alley 500494 1280 e1473224209119

Jesienią tego roku w mieście pojawią się trzy nowe skwery. Miejsca relaksu i odpoczynku będą ulokowane w centrum miasta. Na ich wykonanie musimy poczekać do listopada.

Dodatkowe ławki w otoczeniu zieleni, to z pewnością pomysł trafiony w 10-tkę i dobra wiadomość dla mieszkańców. Przykłady miejskiej przestrzeni, takie jak Ogród Saski czy skwer przed Centrum Kultury, pokazują że ludzie chętnie odpoczywają w sercu miasta. Teraz ratusz chce zrealizować swój pomysł, co do powstania nowych skwerów i jest gotów pokryć koszty ich powstania.

Zieleń w centrum

Pierwszy skwer miałby powstać przy ulicy Chmielarczyka, na przeciwko cmentarza przy ul. Lipowej. Tu miałoby pojawić się pięć, specjalnie wykonanych ławek. Dodatkowo pojawiłoby się więcej roślin, m.in. rumianek. Drugą lokalizacją jest zbieg ulic Hempla i Peowiaków – tutaj zaplanowano sześć siedzisk oraz specjalną ławkę w kształcie fali. Dodatkową atrakcją będzie konstrukcja wodna, a dokładniej – zdrój wodny. Skwer przy ul. Krótkiej ma mieć cztery ławeczki, otoczone wysokopiennymi roślinami doniczkowymi. Każdy skwer ma być oświetlany lampami LED. Więcej miejsc, więcej zieleni i więcej światła- tak w skrócie można opisać zamiar ratusza co do planowanej inwestycji.

Najpierw przetarg

Abyśmy mogli cieszyć się nowymi miejscami w przestrzeni Lublina, ratusz potrzebuje wyłonić firmę, która wygra przetarg. Miasto jest w stanie wydać prawie 275 tys. złotych, a złożone oferty wahają się w granicach od 217 tys. do 351 tys. Mniejszą kwotę podało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jaszczowa, większą- firma Architektura Zieleni Hortus. Teraz pracę rozpoczną się w komisji przetargowej. To ona oceni złożone oferty i wyłoni zwycięzcę przetargu. Potem rozpoczną się prace nad skwerami tak, by były gotowe do listopada bieżącego roku.

To jeszcze nie wszystko

Trzy nowe skwery to nie wszystko. Urząd Miasta zaplanował łącznie 5 nowych miejsc, które mają służyć mieszkańcom jako oazy zieleni w centrum miasta. W przyszłym roku możemy spodziewać się inwestycji po stronie cmentarza na Lipowej i na tej samej ulicy, przy posesji numer 12. Całość tworzy projekt „Miejsca dla Ciebie”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.