Nowe ścieżki rowerowe. Jedna w budowie, dla kolejnych ogłoszono przetarg

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Północnej
Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Północnej | fot. Miasto Lublin

Przy ul. Cukrowniczej oraz na al. Solidarności powstaną nowe ścieżki dla rowerzystów. Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawców. Z nowych ścieżek rowerowych cykliści skorzystają jeszcze w tym roku.

Nowe ścieżki rowerowe w Lublinie

Planowana ścieżka rowerowa przy ul. Cukrowniczej zostanie poprowadzona od boisk treningowych przy Arenie Lublin do istniejącej ścieżki za mostem na Bystrzycy. Docelowo powstanie łącznik o długości około 200 m i szerokości ponad 4 m. Chodnik z kostki brukowej będzie miał szerokość 2 m, a ścieżka z asfaltu 2,5 m. Od strony parkingu przewidziano wygodny wjazd dla rowerzystów na jezdnię.

Drugi przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy ścieżki rowerowej przy al. Solidarności na odcinku od wjazdu do PZM do ul. Prusa. Całe zadanie zakłada wykonanie chodnika o długość około 180 m, ścieżki rowerowej o długości około 260 m oraz przejazdu dla rowerów przez ul. Prusa, co wiąże się z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności – ul. Prusa – ul. 3 Maja.

„Zadanie będzie realizowane wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, który na tym samym odcinku planował przebudować chodnik. Na tę okoliczność podpisano porozumienie o współpracy” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W przypadku obu zamówień termin ich realizacji to 4 miesiące od daty podpisania umowy. Z nowych ścieżek rowerowych rowerzyści skorzystają jeszcze w tym roku.

Aktualnie trwają już prace drogowe przy budowie ścieżki rowerowej pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności na odcinku od istniejącej ścieżki przy rondzie Rotmistrza Pileckiego do al. Smorawińskiego. Jej długość wyniesie około 650 m. Ścieżka będzie jednostronna, ale dwukierunkowa o szerokości 2,5 m.

Planowane działania na ten rok, w zakresie ścieżek rowerowych, dotyczą jeszcze opracowania dokumentacji projektowej dla dwóch lokalizacji: na odcinku od ronda Honorowych Krwiodawców, wzdłuż całej al. Warszawskiej, do Skansenu oraz na ul. Abramowickiej na odcinku od ul. Głuskiej do pętli trolejbusowej w rejonie ul. Sadowej.

„W przypadku pierwszej lokalizacji trwa postępowania przetargowe, natomiast dla ul. Abramowickiej rozstrzygnięto już postępowanie i dokumentacja jest w trakcie opracowywania” – informuje Góźdź.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.