Nowe przedszkole już prawie gotowe. 300 miejsc dla przedszkolaków. Pierwszy dzwonek 1 września

Nowy segment przedszkolny w ZS nr 12
Nowy segment przedszkolny w ZS nr 12 | fot. Miasto Lublin

Trwają ostatnie prace wykończeniowe nowego przedszkola przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie. Koszt inwestycji to blisko 12 mln złotych. Sprawdziliśmy co słychać na terenie inwestycji.

Przedszkole przy ul. Sławinkowskiej szykuje się na 1 września

W kompleksie Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej powstał budynek przedszkola wraz z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Nowy obiekt ma łączną powierzchnię wszystkich pomieszczeń 3 tys. m2. Na każdej kondygnacji zaprojektowano po 4 sale dla dzieci, każdą z pomieszczeniem pomocniczym i łazienką. Dzięki temu na trzech kondygnacjach – parterze i dwóch piętrach, znajdzie się miejsce dla 12 oddziałów przedszkolnych. Oprócz tego na każdym piętrze będą pokoje nauczycielskie, pomieszczenia socjalne, szatnie, ogólnodostępne łazienki oraz rozdzielnie posiłków i zmywalnie naczyń.

Na parterze zlokalizowano gabinet dyrektora, na pierwszym piętrze – salę do ćwiczeń ruchowych, na drugim zaś dużą wielofunkcyjną salę z funkcją podziału. Na ostatniej technicznej kondygnacji urządzono kotłownię. Z kolei poziom piwnic -1 stanowią głównie magazyny. Obiekt wyposażono w dwie windy, w tym towarową.

W większości pomieszczeń gotowe są już posadzki, wykonawcy pozostał montaż wykładzin. Zamontowano 95 proc. stolarki drzwiowej, w salach trwa malowanie i kładzenie okładzin ściennych. W łazienkach pozostał już tzw. biały montaż. Kończą się też prace w zakresie instalacji wentylacyjnej i teletechnicznej, po ich ukończeniu rozpocznie się montaż kasetonów w konstrukcjach sufitów podwieszanych.

Dalsza część tekstu pod zdjęciami

Nowy segment przedszkolny w ZS nr 12
Nowy segment przedszkolny w ZS nr 12 | fot. Miasto Lublin
Nowy segment przedszkolny w ZS nr 12
Nowy segment przedszkolny w ZS nr 12 | fot. Miasto Lublin
Nowy segment przedszkolny w ZS nr 12
Nowy segment przedszkolny w ZS nr 12 | fot. Miasto Lublin

Na dachu budowana jest konstrukcja pod panele fotowoltaiczne, wokół zaś samego budynku trwają roboty brukarskie przy budowie drogi pożarowej. Po ich zakończeniu, pozostanie wysianie trawników i posadzenie krzewów. Obok przedszkola znajdzie się nowy plac zabaw dla dzieci.

Wszystko wskazuje na to, że nowe przedszkole powita dzieci już 1 września. Koszt robót budowlanych to blisko 12 mln zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.