Nowe pojazdy inspekcyjne dla ITD w Lublinie. Mają zwiększyć skuteczność działań

WITD 1
Nowe pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie | fot. WITD Lublin

WITD w Lublinie zakupiła 5 nowych pojazdów specjalistycznych. Mają zwiększyć skuteczność działań inspektorów, którzy na co dzień walczą z nieprawidłowościami przy przewozach osób i towarów.

W ostatnich dnia grudnia 2018 r. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie odebrał 5 fabrycznie nowych pojazdów specjalistycznych służących do wykonywania czynności kontrolnych w terenie. Stanowi to 40% dotychczas użytkowanego taboru.

„Wprowadzenie do służby nowych pojazdów przyczyni się do zwiększenia skuteczności, poprawi także komfort kontrolowanym i kontrolującym oraz zmniejszy wpływ eksploatacji pojazdów na środowisko naturalne. Użytkowanie nowych pojazdów powinno się także przełożyć na zmniejszenie kosztów eksploatacji” – mówi Paweł Gruszka, rzecznik WITD Lublin.

Zakupione pojazdy mają zastąpić najbardziej wyeksploatowane szesnastoletnie pojazdy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.