Nowe pojazdy i sprzęt dla strażaków z województwa lubelskiego [ZDJĘCIA]

11 e1450512797145
Nowe pojazdy dla OSP w województwie lubelskim | fot. straz.lublin.pl

Strażacy z województwa lubelskiego z nowymi pojazdami ratowniczo – gaśniczymi oraz sprzętem ratowniczym. Łączny koszt zakupu całego sprzętu wyniósł ok. 9 mln złotych.

W piątek odbyła się uroczystość przekazania nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych oraz sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu woj. lubelskiego.

Nowe samochody i sprzęt ratowniczy otrzymało 26 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubelskiego. Pojazdy są wyposażone w autopompy o wydajności 2700 l i zbiorniki o pojemności 3500 l. Służyć będą strażakom przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, gaszeniu pożarów oraz przy ratownictwie drogowym.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe i resortowe.

W całym województwie funkcjonuje już 1800 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.