Nowe obostrzenia w Polsce. Zakaz wstępu do lasów od 3 kwietnia!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W związku ze stanem epidemii w Polsce, od 3 do 11 kwietnia Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Ministerstwo środowiska poinformowało w piątek 3 kwietnia, że zgodnie ze specustawą dotyczącą COVID-19, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy Parków Narodowych „polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia włącznie”.

„Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe” – czytamy w komunikacie. Zakaz wstępu będzie egzekwowany przez Straż Leśną i Straż Parków Narodowych.

„Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom” – apeluje Ministerstwo Środowiska.

CZYTAJ TAKŻE: Nie masz 18 lat? Nie będziesz mógł wyjść z domu bez opiekuna! Za złamanie zakazu mandatKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie rozumiem tego ponieważ zamknięcie się w domu gorzej wpływa na samopoczucie i zdrowie Niż samotne wyjście do lasu nie mówię o spotkaniach po 10 osób ale wyjście samemu lub w 2 osoby do lasu nie powinno być zabronione.