Nowe mieszkania komunalne. ZNK wybuduje je na Felinie. Jest pozwolenie na budowę

Nowe mieszkania komunalne powstaną w Lublinie
Nowe mieszkania komunalne powstaną w Lublinie | fot. Adobe Stock

Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie otrzymał pozwolenie na budowę. Spółka zbuduje nowe mieszkania komunalne między ulicami Królowej Jadwigi a Królowej Bony. W ramach zaplanowanych prac powstaną trzy budynki mieszkaniowe.

Nowe mieszkania komunalne na Felinie

Projekt zakłada budowę trzech budynków, w których znajdzie się 121 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych. 10 mieszkań będzie dostosowanych i wyposażonych w urządzenia i rozwiązania potrzebne osobom z niepełnosprawnościami.

„Zarząd Nieruchomości Komunalnych właśnie otrzymał pozwolenie na budowę trzech budynków mieszkalnych. Nowe bloki staną na Felinie między ul. Królowej Jadwigi a ul. Królowej Bony” – poinformował w czwartek zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk.

Oprócz mieszkań wybudowane zostaną również drogi wewnętrzne, chodniki oraz miejsca postojowe dla mieszkańców i gości na 127 samochodów. Dla dzieci przewidziano plac zabaw na terenie obok.

ZNK w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wykonanie prac. Spółka liczy, że uda się wyłonić generalnego wykonawcę inwestycji w I kwartale 2023 roku, co pozwoli na rozpoczęcie prac, które zajmą około dwóch lat.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.