Nowe miasta w Polsce od stycznia 2021 roku. Dwa w województwie lubelskim

mapa europa polska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 1 stycznia 2021 r. na mapie administracyjnej Polski przybędzie 10 nowych miast, z czego dwa w województwie lubelskim. Tym samym od początku 2021 roku w Polsce będą już 954 miasta.

W Dzienniku Ustaw w środę 16 grudnia została opublikowana nowelizacja rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia, stosowania i udostępniania krajowego rejestru urzędowego podziału terytorialnego kraju oraz związanych z tym obowiązków organów administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego.

Od 1 stycznia 2021 roku status miasta zyskają miejscowości: Kamieniec Ząbkowicki (pow. ząbkowicki, woj. dolnośląskie), Goraj (pow. biłgorajski, woj. lubelskie), Kamionka (pow. lubartowski, woj. lubelskie), Sochocin (pow. płoński, woj. mazowieckie), Solec nad Wisłą (pow. lipski, woj. mazowieckie), Wiskitki (pow. żyrardowski, woj. mazowieckie), Dubiecko (pow. przemyski, woj. podkarpackie), Wodzisław (pow. jędrzejowski, woj. świętokrzyskie), Budzyń (pow. chodzieski, woj. wielkopolskie), Koźminek (pow. kaliski, woj. wielkopolskie).

Od 1 stycznia 2021 r. swoje granice zmieni też ponad 20 gmin i miast, w tym m.in.: w woj. lubelskim w powiecie lubartowskim, w gminie Kamionka – miasta Kamionka obejmujące obszar obrębu ewidencyjnego Kamionka Osada, o powierzchni 62,10 ha oraz część obszaru obrębu ewidencyjnego Kamionka.

1 stycznia nazwę zmieni powiat jeleniogórski na powiat karkonoski.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.