W taki upał tu się schłodzisz! Nowe kurtyny wodne dla mieszkańców (lokalizacje)

kurtyna wodna przed ratuszem
Mieszkańcy mogą korzystać z nowej kurtyny wodnej koło Ratusza

W Lublinie trwa fala upałów. Mieszkańcy szukają cienia i ochłody. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w taki upał, bez możliwości ochłodzenia się. Nawet krótka wyprawa w miasto, może być męcząca i grozić przegrzaniem. Na szczęście w Lublinie istnieje kilka miejsc, gdzie można się schłodzić. Przeczytajcie poniżej.

Upał w Lublinie — nowa kurtyna wodna pod Ratuszem

Od piątku 23 czerwca możemy schłodzić się pod jedną z trzech planowo dostępnych kurtyn wodnych. Pierwsza z nich na zlecenie Urzędu Miasta Lublin stanęła przed miejskim Ratuszem. Kurtyna została zrobiona z wysokiej jakości stali nierdzewnej „według nowego projektu jest to rura z sześcioma dyszami wydzielającymi mgiełkę wodną, w kształcie łuku na pojedynczej podstawie z mosiężnymi tabliczkami z logo miasta i MPWiK”.

nowa kurtyna wodna w Lublinie
Kurtyna wodna już chłodzi

Wykonana z dbałością o szczegóły i bezpieczeństwo — „konstrukcja jest lekka, nowoczesna, doskonale wkomponowuje się w miejską przestrzeń, nie przeszkadza w ruchu pieszym, a jednocześnie przyjemnie schładza przechodniów. Projekt przygotowali pracownicy Urzędu Miasta Lublin i Wydziału Głównego Mechanika MPWiK” – mówi Magdalena Bożko Rzecznik prasowy MPWiK Sp. z o.o

Gdzie szukać ochłody w Lublinie?

Pozostałe dwie kurtyny przeznaczone do niesienia chłodu mieszkańcom zlokalizowano w dwóch oddalonych od siebie częściach miasta. Druga kurtyna MPWiK (o dotychczasowym kształcie) stoi na ścieżce rowerowej prowadzącej nad Zalew Zemborzycki przy al. J. Piłsudskiego — niosąc ochłodę zarówno rowerzystom jak i pieszym. Trzecia planowo znajdzie się na początku przyszłego tygodnia przed E.Leclerc na ul. Zana — jeżeli oczywiście, dopisze pogoda zaznacza MPWiK.

Kurtyna wodna na ścieżce rowerowej przy MPWiK
Kurtyna wodna na ścieżce rowerowej przy MPWiK | fot. Dominik Wąsik

Upał groźny nie tylko dla ludzi — wystaw poidełko dla zwierzaka

W gorące dni w mieście pełnym betonu pamiętajmy o pomocy bezdomnym, lub zagubionym zwierzakom. W takich warunkach dużo trudniej znaleźć im wodę nadającą się do spożycia. Tu wkraczamy my ludzie. Jeżeli masz możliwość, chęci i warunki do wystawienia w zacienionym miejscu naczynia z wodą dla nich. Będziemy wdzięczni i dziękujemy w ich imieniu.

Inne sposoby na upał — Czy można kąpać się w fontannie na pl. Litewskim?

IMG 20190624 133457
Kąpiel w fontannie na pl. Litewskim to zły pomysł! | fot. Dominik Wąsik

Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami sanepidu. Kąpiel w fontannie miejskiej nie jest najlepszym pomysłem i proponujemy zrezygnować z tego. Będzie to dla nas kosztowne doświadczenie, jeżeli zainteresuje się nami Straż Miejska, jak i niebezpieczne dla naszego zdrowia, przed czym ostrzega sanepid. O skutkach takiej kąpieli przeczytasz tutaj: https://spottedlublin.pl/kapiel-w-fontannie-na-pl-litewskim-moze-byc-niebezpieczna-sanepid-ostrzega-a-straz-miejska-grozi-mandatami/

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.