Nowe drogi w naszym województwie. 60 km odcinki połączą ze sobą kolejne miejscowości

MOP Wierzchowiska przy S12/S17
MOP Wierzchowiska przy S12/S17 | fot. Łukasz Minkiewicz, GDDKiA

Wojewoda Lubelski zatwierdził rozbudowę 14-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 74 między Hrubieszowem a przejściem granicznym w Zosinie. Projekt obejmuje również modernizację skrzyżowania i ronda przy zjeździe z drogi krajowej nr 74 w kierunku Horodła.

Nowa droga między s19, a planowaną s17-stką

Kolejna inwestycja drogowa w naszym regionie, ma miejsce między drogą ekspresową S19 w Janowie Lubelskim a planowaną S17 w okolicach Zamościa, a przejściem granicznym w Zosinie.

Zgodnie z normami drogi klasy GP (drogi głównej ruchu przyspieszonego) przekształcimy odcinek o długości 13,7 km. Zaplanowana jest ekspansja jezdni, gdzie oba pasy ruchu będą miały szerokość 3,5 metra każdy. W ramach projektu przewidziana jest także ułożenie nowej nawierzchni, przy jednoczesnym wzmocnieniu konstrukcji, dostosowanej do przenoszenia obciążeń wynoszących 11,5 ton na oś. – GDDKiA

Drogi w woj. lubelskim
Nowe drogi w woj. lubelskim | fot. GDDKiA

Obecnie trwa budowa obwodnicy Dzwoli wraz z rozbudową DK74 od końca przyszłej obwodnicy Janowa Lubelskiego do Frampola, co obejmuje łącznie 12 km. Dodatkowo rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z rozbudową DK74 między Gorajcem a Szczebrzeszynem.

Modernizacja obejmie nie tylko drogi

W ramach planowanej inwestycji przewiduje się modernizację skrzyżowań oraz konstrukcję ronda przy zbiegu DK74 z drogą powiatową, kierującą w stronę Horodła. Dodatkowo planowana jest budowa ścieżek dla pieszych i rowerzystów, bezpiecznych i oświetlonych przejść dla pieszych, a także zatok autobusowych.

DSC02967
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

DK74 cały czas się zmienia

W ubiegłych latach zbudowano obwodnice Frampola i Hrubieszowa, a także przebudowano trasę między Frampolem a Gorajcem oraz kilka odcinków na wschód od Zamościa. W I kwartale tego roku planowane jest złożenie wniosku do Wojewody Lubelskiego o wydanie decyzji ZRID dla budowy obwodnicy Gorajca. Na etapie przygotowania są z kolei obwodnice Janowa Lubelskiego, Szczebrzeszyna i Zamościa (łącznie ok. 33 km). W sumie, między Janowem Lubelskim a Zamościem, powstanie ponad 60 km nowych lub zmodernizowanych odcinków drogi krajowej nr 74. W planach jest dalsza rozbudowa DK74 od Zamościa do Zosina o łącznej długości ok. 37 km.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.